Hipnoz – NLP Yolculuğu ve Aldığı Eğitimler:

“Richard Bandler ile bir Akşam Sohbeti: NLP’yi Nasıl Keşfettim” adını taşıyan bir kitap Işıl Musluer’in hipnoz ve NLP yolculuğunun başlangıcı olmuştur. Bu kitap sayesinde NLP’nin hipnoz ile yakından bağlantılı olduğunu öğrenen Işıl Musluer, bu mekanizmayı öğrenebilmek amacıyla bir hipnoz eğitimine  yazılmıştır. Doktor ve diş hekimi gibi profesyonellerin katıldığı bu eğitim onun konuya duyduğu ilginin hobinin ötesine geçmesine yol açmıştır. Bu eğitimi daha ileri düzey hipnoz eğitimleri ve sonrasında da ı NLP eğitimleri takip etmiştir. (INLPTA bünyesinde)

Işıl Musluer bilinçaltı dünyasını ve insanlarda dönüşüm sağlama potansiyelini  hayretler içerisinde keşfetmeye ve  ve etrafına da uygulayarak deneyimlemeye başlamıştır. Bu dönemde bir psikoterapi merkezi,teknikleri kendi merkezlerinde de denemesini teklif etmiştir. Denemeler şaşırtıcı derecede hızlı ve olumlu sonuçlar vermiş ve bunun üzerine terapi merkezi ile işbirliği başlamıştır. Bu, Işıl Musluer’in becerilerini ve deneyiminin  geliştirmesine katkıda bulunurken, tekniklerin uygulama alanlarının ne kadar geniş ve etkili olabildiğini de bizzat  deneyimleyebilmesini sağlamıştır.  Işıl Musluer eğitimlerine NLP’yi ilk icat eden kişi olan Richard Bandler ve onun kuruluşu “The Society of NLP” bünyesinde sürdürme kararı almıştır. The Society of NLP, Işıl Musluer’in  Türkiye’de almış olduğu  NLP eğitimlerini geçerli saymamıştır. Bunun üzerine Işıl Musluer,  tüm NLP  eğitimlerini bu kez “The Society of NLP” onaylı yabancı eğitmenlerden almaya başlamıştır.12803155_10154714582083840_3719200298884908092_n

Doğal olarak  öğrenme sadece eğitimlerle kısıtlı değildir.  Kaynaklar son derece geniştir. Üstelik hipnoz ve nlp teknikleri, bilinçaltı öğrenme mekanizmasını da devreye sokmakta, öğrenimi son derece hızlı hale getirmektedir. Işıl Musluer de, konuya duyduğu büyük ilgi ve bildiği yabancı dillerin de sayesinde,  her türlü kaynaktan bilgi almaya ve sonsuz bir iştahla tüm literatürü izlemeye, öğrenmeye başlamıştır. İş hayatındaki tecrübeleri ve uzun yıllardır psikolojiye duyduğu ilgi sebebiyle edinmiş olduğu öğrenimler de bu bilgilerle birleşmiş ve ortaya adeta sihirli değnekle dokunmuşçasına insanlara fayda sağlayabilen  harika  bir beceri çıkmıştır.20160228_1634080

Işıl Musluer’in bu kadar hızlı ve etkili işleyen bir sistemi keşfetmesi ve en önemlisi de insanlar üzerinde olumlu sonuçlar alabildiğini görmesi, onun, bu teknikleri herkese ve özellikle sağlık çalışanları ve eğitimcilere öğretme arzusu duymasına yol açmış ve nihayet Şubat-Mart 2016 tarihinde ABD’nin Orlando şehrine giderek Richard Bandler’ın kendisinden yoğun NLP eğitimci eğitimleri almış ve “The Society of NLP ve Richard Bandler onaylı Uluslararası NLP Eğitmeni” ünvanını kazanmıştır. Bu, tüm dünyada tanınan ve son derece prestijli görülen bir ünvandır.  Işıl Musluer bu sayede tüm dünyada uluslararası geçerliliğe sahip eğitimler verme  ve bu eğitimlerin sonunda  Richard Bandler’dan imzalı olarak gelecek  sertifikaları sunma hakkı kazanmıştır.

Işıl Musluer ABD’de  Richard Bandler’dan, NLP’nin iş hayatında kullanımına ilişkin “NLP ve İkna Mühendisliği” ile  NLP’nin eğitimde kullanımına ilişkin “Stratejik NLP ve Öğrenimde Hipnotik Kalıplar” adlı eğitimleri de   almıştır. (Fotoğraflar için tıklayınız)

Öte yandan Işıl Musluer, tedavi edici hipnoz mekanizmasından farklı işleyen sahne hipnozu mekanizmasını da öğrenebilmek amacıyla,  ABD’nin en ünlü sahne hipnoz ustalarından biri olan Richard Barker‘dan da eğitim almıştır. Son derece ünlü ve tecrübeli diğer sahne hipnozu sanatçılarıyla birlikte aldığı bu eğitimin sonunda da Işıl Musluer, Richard Barker’ın halka açık olarak düzenlenen  bir hipnoz şovunda da Barker’a eşlik etmiştir. (Fotoğraflar için tıklayınız!)

Bu eğitimler ve özellikle NLP eğitmeni olması sonrasında Işıl Musluer  dış ticaret ile ilgili tüm işlerini devretmiş ve bu konuyu başkalarına da öğretebilmek ve özel seanslarla insanların iyileşmesine, daha mutlu bir hayat kurmalarına katkıda bulunabilmek amacıyla tam zamanlı olarak bu alanda çalışmaya başlamıştır.

hemenrval-1hemenegk-1